O Mnie


Moja osobista droga do zdrowia:

Wiele historii tak się zaczyna jak moja – nie będę wcale oryginalna.

Moja znajomość z medycyną naturalną zaczęła się dawno, kiedy jeszcze jako nastolatka miałam problemy skórne, które oszpecały młode dziewczęce lice. I jak to zwykle w takich historiach bywa – żaden lekarz nie potrafił mi pomóc, zalecali jedynie maści, które działały tylko na chwilę.

Wtedy zaczęłam sama tworzyć toniki, mydła i kremy, a te ostatnie, wykonane z wyłącznie naturalnych składników, pomogły lepiej niż maści.

I tu zapaliła się pierwsza lampka ostrzegawcza w mojej głowie – co jest nie tak z kosmetykami z drogerii, skoro sama mogę zrobić krem, który czyni moją skórę ładniejszą i zdrowszą?

Druga lampka zapaliła się kiedy usłyszałam od lekarza alergologa, że już do końca życia powinnam chodzić w naturalnych, niefarbowanych ubraniach i nigdy się nie malować… A ja miałam 18 lat i właśnie teraz miałam ochotę w końcu zacząć to robić!

Gwoździem do trumny mojej wiary w leczenie konwencjonalne, była pokrzywka idiopatyczna (piękna nazwa, ale znaczy tylko „niewiadomego pochodzenia”), z którą męczyłam się dwa razy w ciągu mojego życia, za każdym razem ponad rok. Kto miał pokrzywkę ten wie co to znaczy. Oczywiście nikt nie był w stanie mi pomóc, uporałam się sama, głównie za sprawą zmiany diety.

I tak zaczęłam sama szukać, szperać i interesować się zdrowiem – dlaczego je tracimy, jak je wspierać i jak odzyskiwać.

Moje zgłębianie wiedzy o medycynie naturalnej trwa już wiele lat. W tym czasie założyłam bloga aby wylać z siebie trochę myśli, które już potrzebowały ujścia i otworzyłam wraz z mężem sklep z asortymentem, który wspiera naturalne sposoby dbania o zdrowie.

Blog Świat Czarownicy to miejsce na moje myśli nieuczesane, gdzie poczytasz o różnych sposobach dążenia „ku zdrowiu”. Odczarowuję tam sporo starych, zapomnianych receptur i sposobów na zdrowie. Spokojnie, tam nie jest zbyt poważnie 😉 Zajrzyj, może Ci się spodoba.

Zapraszam też do Sklepu Czarownicy po eko kosmetyki, zioła i suplementy. Wszystko co możesz tam kupić w mniejszym lub większym stopniu jest lepsze dla Twojego zdrowia niż produkty z przysłowiowego marketu.

Ściskam Cię wirtualnie życząc zdrowia i pogody ducha!!!

Agnieszka

 

Zapraszam też do śledzenia mojej strony na Facebook’u: